Parcel · Map 31 · Block 10 · Lot 1
259 SECOND HILL RD
Owner: JK SECOND HILL ROAD ASSOC LLC &; JO SECOND HILL ROAD ASSOC LLC
Assessed value
$683,000
$527,200 bldg · $155,800 land
Acreage
5.99 ac
$114,023 / ac
Land use
101
RR4
Year built
2000
3,512 sqft
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 2000
- Living area
- 3,512 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Sep 8, 2021
— JK SECOND HILL ROAD ASSOC LLC &
Bk/Pg 0093/0158
Sep 8, 2021
— JK SECOND HILL ROAD ASSOC, LLC
Bk/Pg 0093/0155
Jul 20, 2021
— KRAVITZ JACK S &
Bk/Pg 0092/1071
Oct 17, 2006
— SCHWARTZ ROBERTA + NEIL
Bk/Pg 0070/0176
Apr 8, 2002
— GOLDBERG LEE H
Bk/Pg 0056/0063
More on Second Hill Rd
30 SECOND HILL RD
$228,300 · 3.42 ac · Built 1890
49 SECOND HILL RD
$1,010,300 · 170.43 ac
79 SECOND HILL RD
$1,427,760 · 101.53 ac · Built 1880
96 SECOND HILL RD
$210,300 · 2 ac · Built 1900
110 SECOND HILL RD
$416,300 · 1 ac · Built 1951
111 SECOND HILL RD
$329,800 · 4.5 ac · Built 1964
120 SECOND HILL RD
$354,300 · 1 ac · Built 1950
140 SECOND HILL RD
$444,280 · 7.68 ac · Built 1950