Assessed value
$43,400
$43,400 land
Acreage
6.89 ac
$6,299 / ac
Land use
980
RR4
Year built
—
Building
- Style
- Vacant Land
Recorded sales
Sep 22, 2017
— NATURE CONSERVANCY INC
Bk/Pg 0087/0810
Oct 31, 1991
— NATURE CONSERVANCY OF CT INC
Bk/Pg 0037/0018
More on Benson Rd
23 BENSON RD
$239,000 · 3.79 ac · Built 1950
49 BENSON RD
$398,890 · 3.5 ac · Built 1975
74 BENSON RD
$275,900 · 2 ac · Built 1952
84 BENSON RD
$516,100 · 5.09 ac · Built 1986
85 BENSON RD
$348,100 · 4.38 ac · Built 1956
98 BENSON RD
$819,700 · 108.93 ac · Built 2001
100 BENSON RD
$2,076,970 · 92.02 ac · Built 1995
BENSON RD
$130,600 · 4.47 ac