Assessed value
$819,700
$411,600 bldg · $408,100 land
Acreage
108.93 ac
$7,525 / ac
Land use
101W
RR3
Year built
2001
2,809 sqft
Building

- Style
- Conventional
- Year built
- 2001
- Living area
- 2,809 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
May 25, 2012
— SUNNY VALLEY LLC
Bk/Pg 0080/0300
May 10, 2004
— PRATT PETER W & ELAINE TRUSTEES
Bk/Pg 0064/0647
More on Benson Rd
23 BENSON RD
$239,000 · 3.79 ac · Built 1950
49 BENSON RD
$398,890 · 3.5 ac · Built 1975
74 BENSON RD
$275,900 · 2 ac · Built 1952
84 BENSON RD
$516,100 · 5.09 ac · Built 1986
85 BENSON RD
$348,100 · 4.38 ac · Built 1956
100 BENSON RD
$2,076,970 · 92.02 ac · Built 1995
BENSON RD
$507,900 · 70.9 ac
BENSON RD
$49,300 · 7.82 ac