Assessed value
$293,800
$175,400 bldg · $118,400 land
Acreage
2.16 ac
$136,019 / ac
Land use
101
RR3
Year built
1975
1,828 sqft
Building

- Style
- Raised Ranch
- Year built
- 1975
- Living area
- 1,828 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Henry Sanford Rd
6 HENRY SANFORD RD
$263,800 · 4.5 ac · Built 1900
10 HENRY SANFORD RD
$672,930 · 28.5 ac · Built 1993
26 HENRY SANFORD RD
$251,700 · 0.85 ac · Built 1947
36 HENRY SANFORD RD
$250,200 · 3.63 ac · Built 1962
48 HENRY SANFORD RD
$313,100 · 3.02 ac · Built 1952
58 HENRY SANFORD RD
$559,500 · 8.58 ac · Built 1953
71 HENRY SANFORD RD
$261,200 · 4 ac · Built 1962
72 HENRY SANFORD RD
$374,600 · 15.82 ac · Built 1965