Assessed value
$261,200
$112,100 bldg · $149,100 land
Acreage
4 ac
$65,300 / ac
Land use
101
RR3
Year built
1962
1,274 sqft
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1962
- Living area
- 1,274 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Dec 9, 2013
— CIPRIANO JOSEPH
Bk/Pg 0083/0051
Feb 4, 2009
— CIPRIANO MARY HEFFERNAN
Bk/Pg 0074/0396
Dec 24, 1997
— CIPRIANO JOSEPH
Bk/Pg 0047/0074
More on Henry Sanford Rd
6 HENRY SANFORD RD
$263,800 · 4.5 ac · Built 1900
10 HENRY SANFORD RD
$672,930 · 28.5 ac · Built 1993
15 HENRY SANFORD RD
$293,800 · 2.16 ac · Built 1975
26 HENRY SANFORD RD
$251,700 · 0.85 ac · Built 1947
36 HENRY SANFORD RD
$250,200 · 3.63 ac · Built 1962
48 HENRY SANFORD RD
$313,100 · 3.02 ac · Built 1952
58 HENRY SANFORD RD
$559,500 · 8.58 ac · Built 1953
72 HENRY SANFORD RD
$374,600 · 15.82 ac · Built 1965