Assessed value
$374,600
$140,700 bldg · $233,900 land
Acreage
15.82 ac
$23,679 / ac
Land use
101
RR3
Year built
1965
1,372 sqft
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1965
- Living area
- 1,372 sqft · 114.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Feb 11, 2025
— PREVIN FLETCHER
Bk/Pg 96/907
Nov 7, 2024
— HAUSER SARAH D AND
Bk/Pg 96/679
Nov 7, 2024
— SMYTH DOUGLAS ESTATE OF
Bk/Pg 96/678
Nov 27, 2023
— SMYTH DOUGLAS ESTATE OF
Bk/Pg 95/750
Dec 9, 2008
— SMYTH DOUGLAS S
Bk/Pg 0074/0146
More on Henry Sanford Rd
6 HENRY SANFORD RD
$263,800 · 4.5 ac · Built 1900
10 HENRY SANFORD RD
$672,930 · 28.5 ac · Built 1993
15 HENRY SANFORD RD
$293,800 · 2.16 ac · Built 1975
26 HENRY SANFORD RD
$251,700 · 0.85 ac · Built 1947
36 HENRY SANFORD RD
$250,200 · 3.63 ac · Built 1962
48 HENRY SANFORD RD
$313,100 · 3.02 ac · Built 1952
58 HENRY SANFORD RD
$559,500 · 8.58 ac · Built 1953
71 HENRY SANFORD RD
$261,200 · 4 ac · Built 1962