Assessed value
$357,700
$246,000 bldg · $111,700 land
Acreage
2.5 ac
$143,080 / ac
Land use
101
RR2
Year built
1978
2,252 sqft
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 1978
- Living area
- 2,252 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Jun 22, 2018
— FREITAS, ALEXANDRIA W
Bk/Pg 0088/0437
Jul 21, 2000
— DEVER THOMAS & WENDY
Bk/Pg 0051/0857
Jul 1, 1996
— DEVER THOMAS R & WENDY
Bk/Pg 0044/0366
More on Warner Rd
1 WARNER RD
$357,700 · 0.83 ac · Built 1840
7 WARNER RD
$224,800 · 0.25 ac · Built 1856
8 WARNER RD
$195,800 · 0.3 ac · Built 1864
11 WARNER RD
$228,900 · 1.83 ac · Built 1900
12 WARNER RD
$281,200 · 1.38 ac · Built 2017
14 WARNER RD
$245,000 · 0.5 ac · Built 1960
20 WARNER RD
$245,900 · 1.2 ac · Built 1940
21 WARNER RD
$427,500 · 2.33 ac · Built 2017