Assessed value
$195,800
$132,600 bldg · $63,200 land
Acreage
0.3 ac
$652,667 / ac
Land use
101
TG
Year built
1864
1,884 sqft
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 1864
- Living area
- 1,884 sqft · 112.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Jun 12, 2020
— KRAUSE JENNIFER
Bk/Pg 0090/0792
Apr 1, 2016
— GERHARD STEPHAN AND
Bk/Pg 0085/1077
Mar 7, 2016
— GERHARD STEPHAN AND
Bk/Pg 0085/0963
Apr 4, 2007
— GERHARD STEPHAN
Bk/Pg 0071/0168
Oct 30, 2001
— PAPAGIANNAKIS BARBARA
Bk/Pg 0054/0816
More on Warner Rd
1 WARNER RD
$357,700 · 0.83 ac · Built 1840
7 WARNER RD
$224,800 · 0.25 ac · Built 1856
11 WARNER RD
$228,900 · 1.83 ac · Built 1900
12 WARNER RD
$281,200 · 1.38 ac · Built 2017
14 WARNER RD
$245,000 · 0.5 ac · Built 1960
20 WARNER RD
$245,900 · 1.2 ac · Built 1940
21 WARNER RD
$427,500 · 2.33 ac · Built 2017
24 WARNER RD
$234,100 · 1.03 ac · Built 1950