Assessed value
$245,000
$175,100 bldg · $69,900 land
Acreage
0.5 ac
$490,000 / ac
Land use
101
TG
Year built
1960
1,599 sqft
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1960
- Living area
- 1,599 sqft · 112.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Oct 22, 2012
— ROMANOFF ALEXANDER M AND
Bk/Pg 0081/0145
Dec 7, 1986
— SEMENETZ JOHN J JR & MARY C
Bk/Pg 0028/0262
More on Warner Rd
1 WARNER RD
$357,700 · 0.83 ac · Built 1840
7 WARNER RD
$224,800 · 0.25 ac · Built 1856
8 WARNER RD
$195,800 · 0.3 ac · Built 1864
11 WARNER RD
$228,900 · 1.83 ac · Built 1900
12 WARNER RD
$281,200 · 1.38 ac · Built 2017
20 WARNER RD
$245,900 · 1.2 ac · Built 1940
21 WARNER RD
$427,500 · 2.33 ac · Built 2017
24 WARNER RD
$234,100 · 1.03 ac · Built 1950