Assessed value
$498,600
$367,400 bldg · $131,200 land
Acreage
5.64 ac
$88,404 / ac
Land use
101
RR2
Year built
1951
2,604 sqft
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 1951
- Living area
- 2,604 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Apr 28, 2025
— 50 WARNER ROAD INC
Bk/Pg 97/34
Nov 7, 2008
— BURKE VICTORIA
Bk/Pg 0074/0055
Jun 29, 2001
— BRUNJES H CURTIS & CYNTHIA
Bk/Pg 0053/0857
Jul 14, 1978
— LACHANCE PIERRE P & FRANCES J
Bk/Pg 0022/0759
More on Warner Rd
1 WARNER RD
$357,700 · 0.83 ac · Built 1840
7 WARNER RD
$224,800 · 0.25 ac · Built 1856
8 WARNER RD
$195,800 · 0.3 ac · Built 1864
11 WARNER RD
$228,900 · 1.83 ac · Built 1900
12 WARNER RD
$281,200 · 1.38 ac · Built 2017
14 WARNER RD
$245,000 · 0.5 ac · Built 1960
20 WARNER RD
$245,900 · 1.2 ac · Built 1940
21 WARNER RD
$427,500 · 2.33 ac · Built 2017