Assessed value
$449,420
$280,600 bldg · $168,820 land
Acreage
26.3 ac
$17,088 / ac
Land use
101
RR3
Year built
1918
2,085 sqft
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 1918
- Living area
- 2,085 sqft · 134.0 stories
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Jun 6, 2019
— LITTLE MEADOW LLC
Bk/Pg 0089/0510
Jun 5, 2018
— SUNNY MEADOW FARM LLC
Bk/Pg 0088/0400
Jun 30, 2016
— WEESE BETTINA SKOR
Bk/Pg 0086/0372
Jun 3, 2015
— WEESE BETTINA SKOR
Bk/Pg 0084/1064
Oct 21, 2003
— SKOR WALTER ESTATE OF
Bk/Pg 0062/0906
More on Curtis Rd
1 CURTIS RD
$498,510 · 5.75 ac · Built 1861
20 CURTIS RD
$778,300 · 2.46 ac · Built 1948
29 CURTIS RD
$300,400 · 2.57 ac · Built 1850
43 CURTIS RD
$197,270 · 3.38 ac · Built 1820
51 CURTIS RD
$263,570 · 6.42 ac · Built 1963
52 CURTIS RD
$400,800 · 1.34 ac · Built 1962
75 CURTIS RD
$344,400 · 1.66 ac · Built 1959
94 CURTIS RD
$1,535,590 · 7.29 ac · Built 1970