Assessed value
$263,570
$119,200 bldg · $144,370 land
Acreage
6.42 ac
$41,055 / ac
Land use
101
RR3
Year built
1963
1,232 sqft
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1963
- Living area
- 1,232 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Dec 21, 2015
— SULLIVAN, MARY WHEATON
Bk/Pg 0085/0700
Mar 25, 1962
— SULLIVAN JAMES R & MARY W
Bk/Pg 0016/0017
More on Curtis Rd
1 CURTIS RD
$498,510 · 5.75 ac · Built 1861
20 CURTIS RD
$778,300 · 2.46 ac · Built 1948
29 CURTIS RD
$300,400 · 2.57 ac · Built 1850
43 CURTIS RD
$197,270 · 3.38 ac · Built 1820
52 CURTIS RD
$400,800 · 1.34 ac · Built 1962
75 CURTIS RD
$344,400 · 1.66 ac · Built 1959
94 CURTIS RD
$1,535,590 · 7.29 ac · Built 1970
107 CURTIS RD
$325,900 · 1.69 ac · Built 1958