Assessed value
$498,510
$381,600 bldg · $116,910 land
Acreage
5.75 ac
$86,697 / ac
Land use
101
RR2
Year built
1861
2,733 sqft
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 1861
- Living area
- 2,733 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Curtis Rd
20 CURTIS RD
$778,300 · 2.46 ac · Built 1948
29 CURTIS RD
$300,400 · 2.57 ac · Built 1850
43 CURTIS RD
$197,270 · 3.38 ac · Built 1820
51 CURTIS RD
$263,570 · 6.42 ac · Built 1963
52 CURTIS RD
$400,800 · 1.34 ac · Built 1962
75 CURTIS RD
$344,400 · 1.66 ac · Built 1959
94 CURTIS RD
$1,535,590 · 7.29 ac · Built 1970
107 CURTIS RD
$325,900 · 1.69 ac · Built 1958