Assessed value
$183,500
$109,600 bldg · $73,900 land
Acreage
0.51 ac
$359,804 / ac
Land use
101
RR3
Year built
1958
783 sqft
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1958
- Living area
- 783 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Apr 25, 2017
— MILLER CHANIN
Bk/Pg 0087/0381
Sep 16, 2013
— SMITH SCOTT & SARA
Bk/Pg 0082/0798
Oct 24, 2008
— SMITH SCOTT
Bk/Pg 0074/0003
Feb 2, 2005
— MUCKLE JEANNINE
Bk/Pg 0066/0367
Sep 5, 2003
— MUCKLE JEANNINE & HERRON JEFFREY
Bk/Pg 0062/0016
More on Keeler Rd
5 KEELER RD
$322,600 · 1 ac · Built 1950
8 KEELER RD
$355,900 · 2.02 ac · Built 1950
15 KEELER RD
$316,000 · 1.33 ac · Built 1930
19 KEELER RD
$295,200 · 1.03 ac · Built 1939
24 KEELER RD
$452,600 · 1.37 ac · Built 1954
25 KEELER RD
$411,300 · 1.38 ac · Built 1958
31 KEELER RD
$480,300 · 1.53 ac · Built 1950
36 KEELER RD
$483,400 · 2.2 ac · Built 1989