Assessed value
$355,900
$247,300 bldg · $108,600 land
Acreage
2.02 ac
$176,188 / ac
Land use
101
RR2
Year built
1950
1,591 sqft
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1950
- Living area
- 1,591 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Aluminum Sidng
Recorded sales
Dec 23, 2005
— MCDOWELL RONALD
Bk/Pg 0068/0389
Oct 22, 2002
— BOGARDUS THOMAS H &
Bk/Pg 0057/0877
Jan 2, 2002
— BOGARDUS THOMAS
Bk/Pg 0055/0254
Aug 12, 1998
— CHAMBERLAIN GORDON & LEITH
Bk/Pg 0048/0325
More on Keeler Rd
5 KEELER RD
$322,600 · 1 ac · Built 1950
15 KEELER RD
$316,000 · 1.33 ac · Built 1930
19 KEELER RD
$295,200 · 1.03 ac · Built 1939
24 KEELER RD
$452,600 · 1.37 ac · Built 1954
25 KEELER RD
$411,300 · 1.38 ac · Built 1958
31 KEELER RD
$480,300 · 1.53 ac · Built 1950
36 KEELER RD
$483,400 · 2.2 ac · Built 1989
39 KEELER RD
$295,500 · 1.01 ac · Built 2006