Assessed value
$360,600
$287,100 bldg · $73,500 land
Acreage
0.5 ac
$721,200 / ac
Land use
101
RR4
Year built
1951
1,686 sqft
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1951
- Living area
- 1,686 sqft · 112.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Jul 30, 2018
— MEEK THOMAS J AND DEBORAH C
Bk/Pg 0088/0558
Apr 12, 2018
— ALLINGHAM THOMAS J
Bk/Pg 0088/0226
Jun 18, 2003
— ALLINGHAM GEORGE D
Bk/Pg 0060/0705
May 1, 1992
— SUTHERLAND GRACE VAWTER
Bk/Pg 0037/0696
More on Christian St
24 CHRISTIAN ST
$411,400 · 1 ac · Built 1850
27 CHRISTIAN ST
$1,066,300 · 4 ac · Built 2006
39 CHRISTIAN ST
$404,900 · 2.19 ac · Built 1986
44 CHRISTIAN ST
$781,900 · 7.46 ac · Built 1810
75 CHRISTIAN ST
$381,000 · 1.2 ac · Built 1900
83 CHRISTIAN ST
$270,500 · 1.5 ac · Built 1853
109 CHRISTIAN ST
$579,640 · 14.43 ac · Built 2006
110 CHRISTIAN ST
$249,880 · 12.64 ac