Assessed value
$374,200
$221,900 bldg · $152,300 land
Acreage
0.9 ac
$415,778 / ac
Land use
101
RR3
Year built
1930
1,956 sqft
Building

- Style
- Conventional
- Year built
- 1930
- Living area
- 1,956 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Aug 26, 2013
— MEYER PAULA
Bk/Pg 0082/0664
Feb 22, 2008
— WORDEN HELEN L
Bk/Pg 0072/0814
Mar 27, 1958
— WORDEN JAY TRACEY & HELEN L
Bk/Pg 0014/0218
More on Lillinonah Lake Rd North
15 LILLINONAH LAKE RD NORTH
$415,100 · 1.44 ac · Built 1894
37 LILLINONAH LAKE RD NORTH
$296,600 · 1.06 ac · Built 1920
45 LILLINONAH LAKE RD NORTH
$544,900 · 1.46 ac · Built 2006
59 LILLINONAH LAKE RD NORTH
$529,100 · 0.99 ac · Built 1920
67 LILLINONAH LAKE RD NORTH
$272,700 · 3 ac · Built 1930
75 LILLINONAH LAKE RD NORTH
$384,400 · 1.25 ac · Built 1940
LILLINONAH LAKE RD NORTH
$10,500 · 0.36 ac
LILLINONAH LAKE RD NORTH
$12,400 · 2.46 ac