Assessed value
$272,700
$86,400 bldg · $186,300 land
Acreage
3 ac
$90,900 / ac
Land use
101
RR3
Year built
1930
696 sqft
Building

- Style
- Cottage/Camp
- Year built
- 1930
- Living area
- 696 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Jan 23, 1999
— DAYMA LLC
Bk/Pg 0049/0279
Aug 25, 1983
— CIPOLLA DANIEL J & RUTH E
Bk/Pg 0026/0094
More on Lillinonah Lake Rd North
15 LILLINONAH LAKE RD NORTH
$415,100 · 1.44 ac · Built 1894
21 LILLINONAH LAKE RD NORTH
$374,200 · 0.9 ac · Built 1930
37 LILLINONAH LAKE RD NORTH
$296,600 · 1.06 ac · Built 1920
45 LILLINONAH LAKE RD NORTH
$544,900 · 1.46 ac · Built 2006
59 LILLINONAH LAKE RD NORTH
$529,100 · 0.99 ac · Built 1920
75 LILLINONAH LAKE RD NORTH
$384,400 · 1.25 ac · Built 1940
LILLINONAH LAKE RD NORTH
$12,400 · 2.46 ac
LILLINONAH LAKE RD NORTH
$800 · 0.17 ac