Assessed value
$381,000
$270,500 bldg · $110,500 land
Acreage
2.29 ac
$166,376 / ac
Land use
101
RR4
Year built
1900
1,916 sqft
Building

- Style
- Conventional
- Year built
- 1900
- Living area
- 1,916 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Oct 7, 2002
— ZANDONELLA VICTORIA
Bk/Pg 0057/0628
More on Christian St
24 CHRISTIAN ST
$411,400 · 1 ac · Built 1850
27 CHRISTIAN ST
$1,066,300 · 4 ac · Built 2006
39 CHRISTIAN ST
$404,900 · 2.19 ac · Built 1986
44 CHRISTIAN ST
$781,900 · 7.46 ac · Built 1810
75 CHRISTIAN ST
$381,000 · 1.2 ac · Built 1900
83 CHRISTIAN ST
$270,500 · 1.5 ac · Built 1853
109 CHRISTIAN ST
$579,640 · 14.43 ac · Built 2006
110 CHRISTIAN ST
$249,880 · 12.64 ac