Skip to main content

Parcel · Map 17 · Block 8

14 TAPPEN RD

Owner: ANTONI PAMELA J

Assessed value

$326,900

$158,300 bldg · $168,600 land

Acreage

20 ac

$16,345 / ac

Land use

101

RR4

Year built

1962

1,660 sqft

Building

Building photograph for 14 TAPPEN RD
Style
Ranch
Year built
1962
Living area
1,660 sqft · 1.0 story
Exterior
Vinyl Siding

Recorded sales

  1. May 4, 2009

    ANTONI PAMELA J

    Bk/Pg 0074/0824

  2. Apr 27, 1979

    ANTONI J ROBERT

    Bk/Pg 0023/0349

  3. Apr 23, 1963

    ANTONI J ROBERT

    Bk/Pg 0016/0033

More on Tappen Rd

View source assessor card