Assessed value
$7,300
$7,300 land
Acreage
1.45 ac
$5,034 / ac
Land use
1002
RR4
Year built
—
Building
- Style
- Vacant Land
Recorded sales
Jul 16, 2019
— FIRSTLIGHT CT HOUSATONIC LLC
Bk/Pg 0089/0680
Mar 9, 2007
— FIRSTLIGHT HYDRO GENERATING
Bk/Pg 0071/0046
Mar 14, 2000
— NORTHEAST GENERATION CO
Bk/Pg 0051/0152