Assessed value
$590,500
$464,500 bldg · $126,000 land
Acreage
3.15 ac
$187,460 / ac
Land use
101
RR3
Year built
1975
1,872 sqft
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 1975
- Living area
- 1,872 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Nov 28, 2006
— NELSON TARA AND
Bk/Pg 0070/0513
Apr 14, 1988
— FITCH DOROTHY C
Bk/Pg 0032/0383
More on Stuart Rd East
10 STUART RD EAST
$289,770 · 5.46 ac · Built 1964
20 STUART RD EAST
$245,100 · 1 ac · Built 1940
27 STUART RD EAST
$228,700 · 4.19 ac · Built 1920
30 STUART RD EAST
$335,600 · 5.35 ac · Built 1992
31 STUART RD EAST
$872,200 · 4.9 ac · Built 2008
33 STUART RD EAST
$275,300 · 4 ac · Built 1980
44 STUART RD EAST
$408,600 · 2.13 ac · Built 1985
49 STUART RD EAST
$419,400 · 4 ac · Built 1988