Assessed value
$335,600
$196,000 bldg · $139,600 land
Acreage
5.35 ac
$62,729 / ac
Land use
101
RR3
Year built
1992
1,954 sqft
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1992
- Living area
- 1,954 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Sep 30, 2014
— MIDDENDORF RICHARD AND NIKKI
Bk/Pg 0084/0046
Jan 21, 2011
— BOLESTA MONICA S
Bk/Pg 0078/0081
Dec 13, 1999
— BURDEN ROBERT B & CYNTHIA A
Bk/Pg 0050/0798
More on Stuart Rd East
10 STUART RD EAST
$289,770 · 5.46 ac · Built 1964
20 STUART RD EAST
$245,100 · 1 ac · Built 1940
27 STUART RD EAST
$228,700 · 4.19 ac · Built 1920
31 STUART RD EAST
$872,200 · 4.9 ac · Built 2008
33 STUART RD EAST
$275,300 · 4 ac · Built 1980
44 STUART RD EAST
$408,600 · 2.13 ac · Built 1985
49 STUART RD EAST
$419,400 · 4 ac · Built 1988
50 STUART RD EAST
$254,900 · 33.87 ac · Built 1817