Assessed value
$235,460
$107,800 bldg · $127,660 land
Acreage
4.69 ac
$50,205 / ac
Land use
101
RR3
Year built
1930
1,717 sqft
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1930
- Living area
- 1,717 sqft · 114.0 stories
- Exterior
- Stone/Masonry
Recorded sales
Oct 9, 2007
— KAVANEK JEAN B
Bk/Pg 0072/0083
Jan 14, 1986
— KAVANEK WILLIAM C & JEAN B
Bk/Pg 0030/0246
More on Stuart Rd East
10 STUART RD EAST
$289,770 · 5.46 ac · Built 1964
20 STUART RD EAST
$245,100 · 1 ac · Built 1940
27 STUART RD EAST
$228,700 · 4.19 ac · Built 1920
30 STUART RD EAST
$335,600 · 5.35 ac · Built 1992
31 STUART RD EAST
$872,200 · 4.9 ac · Built 2008
33 STUART RD EAST
$275,300 · 4 ac · Built 1980
44 STUART RD EAST
$408,600 · 2.13 ac · Built 1985
49 STUART RD EAST
$419,400 · 4 ac · Built 1988