Assessed value
$386,500
$247,100 bldg · $139,400 land
Acreage
5.31 ac
$72,787 / ac
Land use
101
RR3
Year built
1987
2,222 sqft
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1987
- Living area
- 2,222 sqft · 134.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Aug 10, 2012
— OBERNDORFER BETH
Bk/Pg 0080/0697
Jun 5, 2001
— OBERNDORFER MICHAEL & BETH
Bk/Pg 0053/0639
Jan 23, 2001
— STRAIT EDWARD C & JANICE F
Bk/Pg 0030/0249
More on Stuart Rd East
10 STUART RD EAST
$289,770 · 5.46 ac · Built 1964
20 STUART RD EAST
$245,100 · 1 ac · Built 1940
27 STUART RD EAST
$228,700 · 4.19 ac · Built 1920
30 STUART RD EAST
$335,600 · 5.35 ac · Built 1992
31 STUART RD EAST
$872,200 · 4.9 ac · Built 2008
33 STUART RD EAST
$275,300 · 4 ac · Built 1980
44 STUART RD EAST
$408,600 · 2.13 ac · Built 1985
49 STUART RD EAST
$419,400 · 4 ac · Built 1988