Assessed value
$327,800
$224,700 bldg · $103,100 land
Acreage
2 ac
$163,900 / ac
Land use
101
RR2
Year built
1850
1,616 sqft
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 1850
- Living area
- 1,616 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Aug 14, 2017
— WOOLWICH ELLIOTT W
Bk/Pg 0087/0726
Dec 18, 1975
— WOOLWICH ELLIOTT &
Bk/Pg 0021/0227
More on Main St North
10 MAIN ST NORTH
$401,600 · 0.5 ac · Built 1850
20 MAIN ST NORTH
$825,300 · 3 ac · Built 1840
23 MAIN ST NORTH
$440,200 · 2.67 ac · Built 1880
33 MAIN ST NORTH
$278,800 · 1 ac · Built 1850
36 MAIN ST NORTH
$291,500 · 0.25 ac · Built 1911
46 MAIN ST NORTH
$562,100 · 0.81 ac · Built 1899
49 MAIN ST NORTH
$361,200 · 0.65 ac · Built 1880
52 MAIN ST NORTH
$234,900 · 0.55 ac · Built 1770