Assessed value
$440,200
$300,300 bldg · $139,900 land
Acreage
2.67 ac
$164,869 / ac
Land use
957
TG
Year built
1880
2,688 sqft
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 1880
- Living area
- 2,688 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Main St North
10 MAIN ST NORTH
$401,600 · 0.5 ac · Built 1850
20 MAIN ST NORTH
$825,300 · 3 ac · Built 1840
33 MAIN ST NORTH
$278,800 · 1 ac · Built 1850
36 MAIN ST NORTH
$291,500 · 0.25 ac · Built 1911
46 MAIN ST NORTH
$562,100 · 0.81 ac · Built 1899
49 MAIN ST NORTH
$361,200 · 0.65 ac · Built 1880
52 MAIN ST NORTH
$234,900 · 0.55 ac · Built 1770
56 MAIN ST NORTH
$226,200 · 1.1 ac · Built 1840