Assessed value
$269,300
$174,800 bldg · $94,500 land
Acreage
1 ac
$269,300 / ac
Land use
101
RR2
Year built
1974
1,684 sqft
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 1974
- Living area
- 1,684 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Jul 29, 2025
— QUIGLEY MARYELLEN
Bk/Pg 97/424
Oct 30, 2002
— QUIGLEY GEORGE J & MARYELLEN
Bk/Pg 0018/0496
More on Clapboard Rd
9 CLAPBOARD RD
$970,200 · 1.94 ac · Built 1895
10 CLAPBOARD RD
$654,800 · 1.04 ac · Built 1848
20 CLAPBOARD RD
$397,220 · 4.87 ac · Built 1998
30 CLAPBOARD RD
$344,860 · 4.45 ac · Built 1972
34 CLAPBOARD RD
$467,400 · 1.5 ac · Built 1996
43 CLAPBOARD RD
$550,000 · 1.41 ac · Built 1975
49 CLAPBOARD RD
$348,800 · 1 ac · Built 1850
57 CLAPBOARD RD
$361,900 · 1.21 ac · Built 1972