Assessed value
$3,230
$20 bldg · $3,210 land
Acreage
11.84 ac
$273 / ac
Land use
620
RR3
Year built
—
Building
- Style
- Vacant Land
Recorded sales
Jan 14, 2021
— SUNNY MEADOWS FARM LLC
Bk/Pg 0092/0049
Jun 21, 2006
— HOLLAND JOINT VENTURE LLC
Bk/Pg 0069/0451
Jul 7, 2000
— HOLLAND JOINT VENTURE
Bk/Pg 0051/0797
Jun 21, 1991
— HANSEN SUSAN T
Bk/Pg 0036/0541
More on New Milford Rd East
26 NEW MILFORD RD EAST
$557,000 · 2.47 ac · Built 1965
51 NEW MILFORD RD EAST
$308,700 · 1.5 ac · Built 1988
59 NEW MILFORD RD EAST
$332,900 · 1.82 ac · Built 1979
61 NEW MILFORD RD EAST
$325,900 · 1 ac · Built 2002
69 NEW MILFORD RD EAST
$179,600 · 1.98 ac · Built 1932
101 NEW MILFORD RD EAST
$231,500 · 1.38 ac · Built 1968
105 NEW MILFORD RD EAST
$392,300 · 2.36 ac · Built 1987
109 NEW MILFORD RD EAST
$223,300 · 2.1 ac · Built 1960