Assessed value
$392,300
$287,000 bldg · $105,300 land
Acreage
2.36 ac
$166,229 / ac
Land use
101
RR2
Year built
1987
2,625 sqft
Building

- Style
- Contemporary
- Year built
- 1987
- Living area
- 2,625 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on New Milford Rd East
26 NEW MILFORD RD EAST
$557,000 · 2.47 ac · Built 1965
51 NEW MILFORD RD EAST
$308,700 · 1.5 ac · Built 1988
59 NEW MILFORD RD EAST
$332,900 · 1.82 ac · Built 1979
61 NEW MILFORD RD EAST
$325,900 · 1 ac · Built 2002
69 NEW MILFORD RD EAST
$179,600 · 1.98 ac · Built 1932
101 NEW MILFORD RD EAST
$231,500 · 1.38 ac · Built 1968
109 NEW MILFORD RD EAST
$223,300 · 2.1 ac · Built 1960
115 NEW MILFORD RD EAST
$336,400 · 1.05 ac · Built 1963