Assessed value
$205,000
$108,200 bldg · $96,800 land
Acreage
1.94 ac
$105,670 / ac
Land use
101
RR2
Year built
1950
840 sqft
Building

- Style
- Contemporary
- Year built
- 1950
- Living area
- 840 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Board & Batten
Recorded sales
Jun 10, 2016
— ARRUDA AMY
Bk/Pg 0086/0298
Aug 26, 2015
— D&R RENOVATIONS LLC
Bk/Pg 0085/0249
May 1, 2015
— BIERCE DANIEL
Bk/Pg 0084/0931
Feb 25, 2014
— US BANK NAT'L ASSOCIATION
Bk/Pg 0083/0339
Aug 18, 2006
— PHON PHUN + ROSANN
Bk/Pg 0069/0859
More on Clapboard Rd
9 CLAPBOARD RD
$970,200 · 1.94 ac · Built 1895
10 CLAPBOARD RD
$654,800 · 1.04 ac · Built 1848
20 CLAPBOARD RD
$397,220 · 4.87 ac · Built 1998
30 CLAPBOARD RD
$344,860 · 4.45 ac · Built 1972
34 CLAPBOARD RD
$467,400 · 1.5 ac · Built 1996
43 CLAPBOARD RD
$550,000 · 1.41 ac · Built 1975
49 CLAPBOARD RD
$348,800 · 1 ac · Built 1850
57 CLAPBOARD RD
$361,900 · 1.21 ac · Built 1972