Assessed value
$282,400
$190,100 bldg · $92,300 land
Acreage
1.37 ac
$206,131 / ac
Land use
107
RR2
Year built
1957
2,184 sqft
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1957
- Living area
- 2,184 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Dec 20, 2023
— BOURNE MATTHEW R
Bk/Pg 95/842
May 27, 2011
— GREY SONJA M
Bk/Pg 0078/0582
Jun 5, 1956
— GREY ROBERT L
Bk/Pg 0013/0448
More on Clapboard Rd
9 CLAPBOARD RD
$970,200 · 1.94 ac · Built 1895
10 CLAPBOARD RD
$654,800 · 1.04 ac · Built 1848
20 CLAPBOARD RD
$397,220 · 4.87 ac · Built 1998
30 CLAPBOARD RD
$344,860 · 4.45 ac · Built 1972
34 CLAPBOARD RD
$467,400 · 1.5 ac · Built 1996
43 CLAPBOARD RD
$550,000 · 1.41 ac · Built 1975
49 CLAPBOARD RD
$348,800 · 1 ac · Built 1850
57 CLAPBOARD RD
$361,900 · 1.21 ac · Built 1972