Assessed value
$451,100
$332,000 bldg · $119,100 land
Acreage
3.94 ac
$114,492 / ac
Land use
101
RR3
Year built
1820
2,341 sqft
Building

- Style
- Antique
- Year built
- 1820
- Living area
- 2,341 sqft · 112.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Clapboard Rd
9 CLAPBOARD RD
$970,200 · 1.94 ac · Built 1895
10 CLAPBOARD RD
$654,800 · 1.04 ac · Built 1848
20 CLAPBOARD RD
$397,220 · 4.87 ac · Built 1998
30 CLAPBOARD RD
$344,860 · 4.45 ac · Built 1972
34 CLAPBOARD RD
$467,400 · 1.5 ac · Built 1996
43 CLAPBOARD RD
$550,000 · 1.41 ac · Built 1975
49 CLAPBOARD RD
$348,800 · 1 ac · Built 1850
57 CLAPBOARD RD
$361,900 · 1.21 ac · Built 1972