Assessed value
$167,800
$86,000 bldg · $81,800 land
Acreage
0.86 ac
$195,116 / ac
Land use
101
RR2
Year built
1940
1,128 sqft
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1940
- Living area
- 1,128 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Feb 26, 2024
— LEE LAUREN G
Bk/Pg 95/970
Jun 3, 1996
— MACRI JASON A
Bk/Pg 0044/0218
More on New Milford Rd West
11 NEW MILFORD RD WEST
$308,500 · 3.5 ac · Built 1989
29 NEW MILFORD RD WEST
$197,000 · 0.94 ac · Built 1960
39 NEW MILFORD RD WEST
$327,200 · 1.21 ac · Built 1957
63 NEW MILFORD RD WEST
$269,300 · 2.14 ac · Built 1982
67 NEW MILFORD RD WEST
$290,600 · 2.57 ac · Built 1940
119 NEW MILFORD RD WEST
$575,200 · 2.33 ac · Built 1984
160 NEW MILFORD RD WEST
$241,500 · 1 ac · Built 1968
229 NEW MILFORD RD WEST
$464,300 · 4.4 ac · Built 1940