Assessed value
$340,000
$244,800 bldg · $95,200 land
Acreage
1.1 ac
$309,091 / ac
Land use
101
RR2
Year built
1973
2,407 sqft
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1973
- Living area
- 2,407 sqft · 112.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Jun 11, 2018
— ALLEN ROBERTA
Bk/Pg 0088/0423
Aug 22, 1988
— ALLEN JOHN J III &
Bk/Pg 0032/1005
More on Blueberry Hill Rd
3 BLUEBERRY HILL RD
$263,800 · 1 ac · Built 1963
4 BLUEBERRY HILL RD
$257,600 · 1 ac · Built 1961
12 BLUEBERRY HILL RD
$356,800 · 1.18 ac · Built 1987
16 BLUEBERRY HILL RD
$370,600 · 1.26 ac · Built 2007
18 BLUEBERRY HILL RD
$415,100 · 1 ac · Built 1986
21 BLUEBERRY HILL RD
$244,500 · 1.07 ac · Built 1972
25 BLUEBERRY HILL RD
$247,700 · 1.12 ac · Built 1974
31 BLUEBERRY HILL RD
$501,200 · 1.5 ac · Built 1988