Assessed value
$6,080
$30 bldg · $6,050 land
Acreage
3.86 ac
$1,575 / ac
Land use
800
RR3
Year built
—
Building
- Style
- Vacant Land
Recorded sales
Nov 16, 1999
— WITKIN EDWARD W AND ELLEN SHRADER
Bk/Pg 0050/0713
More on Hemlock Rd
3 HEMLOCK RD
$203,100 · 1.5 ac · Built 1828
54 HEMLOCK RD
$378,700 · 4.12 ac · Built 2008
76 HEMLOCK RD
$307,800 · 3.18 ac · Built 1917
139 HEMLOCK RD
$513,000 · 3.56 ac · Built 1720
146 HEMLOCK RD
$344,800 · 4.18 ac · Built 1900
170 HEMLOCK RD
$444,800 · 1.47 ac · Built 1962
223 HEMLOCK RD
$660,410 · 5.75 ac · Built 1986
280 HEMLOCK RD
$244,900 · 1.59 ac · Built 1973