Assessed value
$378,700
$248,500 bldg · $130,200 land
Acreage
4.12 ac
$91,917 / ac
Land use
101
RR4
Year built
2008
1,306 sqft
Building

- Style
- Contemporary
- Year built
- 2008
- Living area
- 1,306 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Hardy Plank
Recorded sales
Jun 1, 2017
— JONES WILLIAM JEFFREY
Bk/Pg 0087/0541
May 29, 2007
— DURKIN IAN
Bk/Pg 0071/0388
Mar 10, 2004
— PEARDON THOMAS P JR
Bk/Pg 0064/0020
Oct 30, 2002
— LEVY JEAN F ESTATE OF
Bk/Pg 0029/0961
More on Hemlock Rd
3 HEMLOCK RD
$203,100 · 1.5 ac · Built 1828
76 HEMLOCK RD
$307,800 · 3.18 ac · Built 1917
139 HEMLOCK RD
$513,000 · 3.56 ac · Built 1720
146 HEMLOCK RD
$344,800 · 4.18 ac · Built 1900
170 HEMLOCK RD
$444,800 · 1.47 ac · Built 1962
223 HEMLOCK RD
$660,410 · 5.75 ac · Built 1986
280 HEMLOCK RD
$244,900 · 1.59 ac · Built 1973
HEMLOCK RD
$6,080 · 3.86 ac