Assessed value
$2,625,350
$2,012,300 bldg · $613,050 land
Acreage
20.2 ac
$129,968 / ac
Land use
101W
RR4
Year built
1800
6,520 sqft
Building

- Style
- Antique
- Year built
- 1800
- Living area
- 6,520 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Oct 7, 2016
— RAMARAX HOLDINGS LLLP AND
Bk/Pg 0086/0788
Nov 14, 2014
— PRESS JOSHUA A
Bk/Pg 0084/0309
Sep 25, 1998
— MISCIA LUCILLE S
Bk/Pg 0048/0508
More on Rocky Hill Rd
11 ROCKY HILL RD
$249,900 · 3 ac · Built 1947
22 ROCKY HILL RD
$935,650 · 9.75 ac · Built 1784
55 ROCKY HILL RD
$1,158,100 · 5 ac · Built 1799
60 ROCKY HILL RD
$400,110 · 27.1 ac · Built 1780
108 ROCKY HILL RD
$353,410 · 6.48 ac · Built 1973
140 ROCKY HILL RD
$726,700 · 15.06 ac · Built 1980
160 ROCKY HILL RD
$86,060 · 30.83 ac
280 ROCKY HILL RD
$154,440 · 8.02 ac