Skip to main content

Parcel · Map 17 · Block 7

ROCKY HILL RD

Owner: PEARDON EVELINE L

Assessed value

$10,910

$10,910 land

Acreage

6.93 ac

$1,574 / ac

Land use

800

RR4

Year built

Building

Style
Vacant Land

Recorded sales

  1. Mar 27, 2019

    PEARDON EVELINE L

    Bk/Pg 0089/0230

  2. Jun 9, 2016

    PEARDON THOMAS PRESTON JR EST OF

    Bk/Pg 0086/0296

  3. Mar 10, 2004

    PEARDON THOMAS P JR

    Bk/Pg 0064/0020

    $3,200,000
  4. Jan 2, 1999

    LEVY JEAN F ESTATE OF - SEE PROP NOTES F

    Bk/Pg 0/0

More on Rocky Hill Rd

View source assessor card