Assessed value
$771,200
$530,600 bldg · $240,600 land
Acreage
6.99 ac
$110,329 / ac
Land use
101
RR3
Year built
1998
3,805 sqft
Building

- Style
- Contemporary
- Year built
- 1998
- Living area
- 3,805 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Apr 12, 2021
— DUEMMLER FRANK L AND SANDRA L
Bk/Pg 0092/0472
Dec 28, 2015
— ANDRIGHETTI THOMAS P JR
Bk/Pg 0085/0711
Mar 28, 2014
— ANDRIGHETTI THOMAS P JR AND
Bk/Pg 0083/0425
Jun 18, 2008
— LIPSITZ BARRY R
Bk/Pg 0073/0393
Aug 28, 1998
— WOLCOTT DIANE
Bk/Pg 0048/0413
More on Lillinonah Lake Rd South
5 LILLINONAH LAKE RD SOUTH
$124,400 · 3.48 ac
11 LILLINONAH LAKE RD SOUTH
$567,900 · 7.1 ac · Built 2004
59 LILLINONAH LAKE RD SOUTH
$467,500 · 9.98 ac · Built 1998
69 LILLINONAH LAKE RD SOUTH
$465,400 · 12.99 ac · Built 1998
70 LILLINONAH LAKE RD SOUTH
$2,366,000 · 5.02 ac · Built 1988
81 LILLINONAH LAKE RD SOUTH
$685,200 · 3.75 ac · Built 2004
98 LILLINONAH LAKE RD SOUTH
$1,576,300 · 1.63 ac · Built 1997
99 LILLINONAH LAKE RD SOUTH
$903,100 · 10.69 ac · Built 1998