Assessed value
$464,900
$225,300 bldg · $239,600 land
Acreage
4.11 ac
$113,114 / ac
Land use
101
RR4
Year built
1964
2,316 sqft
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1964
- Living area
- 2,316 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Dec 15, 2022
— VENA JUSTINE A
Bk/Pg 0094/0966
Sep 18, 2019
— VENA MICHAEL M SR &
Bk/Pg 0089/0807
Dec 29, 1993
— VENA MICHAEL M SR &
Bk/Pg 0040/0646
More on Skyline Ridge Rd
4 SKYLINE RIDGE RD
$337,100 · 1.75 ac · Built 1904
11 SKYLINE RIDGE RD
$1,780,540 · 10.49 ac · Built 1775
30 SKYLINE RIDGE RD
$991,000 · 5.53 ac · Built 1964
40 SKYLINE RIDGE RD
$186,900 · 4.64 ac
49 SKYLINE RIDGE RD
$30,370 · 19.28 ac
54 SKYLINE RIDGE RD
$1,155,300 · 4 ac · Built 1984
66 SKYLINE RIDGE RD
$994,410 · 14.85 ac · Built 1809
89 SKYLINE RIDGE RD
$1,089,000 · 3.07 ac · Built 2011