Assessed value
$1,780,540
$1,536,600 bldg · $243,940 land
Acreage
10.49 ac
$169,737 / ac
Land use
101
RR4
Year built
1775
3,398 sqft
Building
- Style
- Antique
- Year built
- 1775
- Living area
- 3,398 sqft · 214.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Skyline Ridge Rd
4 SKYLINE RIDGE RD
$337,100 · 1.75 ac · Built 1904
30 SKYLINE RIDGE RD
$991,000 · 5.53 ac · Built 1964
40 SKYLINE RIDGE RD
$186,900 · 4.64 ac
49 SKYLINE RIDGE RD
$30,370 · 19.28 ac
54 SKYLINE RIDGE RD
$1,155,300 · 4 ac · Built 1984
66 SKYLINE RIDGE RD
$994,410 · 14.85 ac · Built 1809
89 SKYLINE RIDGE RD
$1,089,000 · 3.07 ac · Built 2011
99 SKYLINE RIDGE RD
$728,800 · 4.33 ac · Built 2009