Skip to main content

Parcel · Map 12 · Block 3 · Lot 2

185 BERRY RD

Owner: DELANEY CHARLES J AND THERESA R

Assessed value

$3,250,090

$2,542,800 bldg · $707,290 land

Acreage

37 ac

$87,840 / ac

Land use

101W

RR4

Year built

1990

5,719 sqft

Building

Building photograph for 185 BERRY RD
Style
Custom Colonial
Year built
1990
Living area
5,719 sqft · 2.0 stories
Exterior
Clapboard

Recorded sales

  1. Jun 28, 2000

    DELANEY CHARLES J AND THERESA R

    Bk/Pg 0051/0766

    $4,650,000
  2. Feb 8, 1990

    FISHER ALEXANDER E & ENID F

    Bk/Pg 0034/0818

More on Berry Rd

View source assessor card