Assessed value
$308,600
$209,000 bldg · $99,600 land
Acreage
1.05 ac
$293,905 / ac
Land use
101
TG
Year built
1965
2,146 sqft
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1965
- Living area
- 2,146 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Feb 10, 2006
— PINTER DENISE C AND LASZLO L
Bk/Pg 0068/0801
May 4, 2005
— PINTER DENISE C
Bk/Pg 0066/0883
Aug 24, 1991
— PINTER LASZLO
Bk/Pg 0036/0750
More on Hut Hill Rd
9 HUT HILL RD
$564,600 · 1.09 ac · Built 1839
15 HUT HILL RD
$456,600 · 1 ac · Built 1839
18 HUT HILL RD
$504,800 · 2.74 ac · Built 1965
19 HUT HILL RD
$293,900 · 0.9 ac · Built 1846
21 HUT HILL RD
$141,000 · 1.15 ac · Built 1910
24 HUT HILL RD
$300,500 · 1.88 ac · Built 1959
32 HUT HILL RD
$323,400 · 1.89 ac · Built 1954
35 HUT HILL RD
$387,800 · 0.91 ac · Built 1910