Assessed value
$365,800
$243,500 bldg · $122,300 land
Acreage
4.88 ac
$74,959 / ac
Land use
101
RR4
Year built
1979
1,538 sqft
Building

- Style
- Split Level
- Year built
- 1979
- Living area
- 1,538 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Cedar
Recorded sales
Sep 2, 2022
— PERLMAN FREDERICK AND
Bk/Pg 0094/0601
Sep 29, 2008
— LUCIANO TINA & JOHN
Bk/Pg 0073/1004
May 9, 2007
— CIOTOLA TINA & LUCIANO JOHN
Bk/Pg 0071/0308
Jun 2, 2006
— LUCIANO JOHN
Bk/Pg 0069/0349
Dec 7, 1990
— ROWE DOUGLAS J
Bk/Pg 0035/0862
More on Main St South
5 MAIN ST SOUTH
$944,500 · 0.49 ac · Built 1880
11 MAIN ST SOUTH
$600 · 0.1 ac
27 MAIN ST SOUTH
$696,200 · 1 ac · Built 1989
41 MAIN ST SOUTH
$357,100 · 1 ac · Built 1850
44 MAIN ST SOUTH
$580,900 · 0.3 ac · Built 1880
47 MAIN ST SOUTH
$398,300 · 2.26 ac · Built 1963
48 MAIN ST SOUTH
$442,800 · 0.5 ac · Built 1800
55 MAIN ST SOUTH
$382,000 · 1.66 ac · Built 1865