Skip to main content

Parcel · Map 36 · Block 14

28 ALLEN RD

Owner: COOKE TERRIE L

Assessed value

$463,200

$349,200 bldg · $114,000 land

Acreage

2.01 ac

$230,448 / ac

Land use

101

RR3

Year built

1989

2,764 sqft

Building

Building photograph for 28 ALLEN RD
Style
Colonial
Year built
1989
Living area
2,764 sqft · 2.0 stories
Exterior
Clapboard

Recorded sales

  1. Mar 25, 2013

    COOKE TERRIE L

    Bk/Pg 0081/0852

  2. May 18, 1987

    COOKE JOHN P & TERRIE L

    Bk/Pg 0030/0845

More on Allen Rd

View source assessor card