Skip to main content

Parcel · Map 35 · Block 33

12 BECKETT RD

Owner: CLARK CHRISTOPHER PAUL &; DIANE L

Assessed value

$248,900

$149,100 bldg · $99,800 land

Acreage

1.07 ac

$232,617 / ac

Land use

101

TG

Year built

1963

1,315 sqft

Building

Building photograph for 12 BECKETT RD
Style
Cape Cod
Year built
1963
Living area
1,315 sqft · 114.0 stories
Exterior
Vinyl Siding

Recorded sales

  1. Sep 26, 1997

    CLARK CHRISTOPHER PAUL &

    Bk/Pg 0046/0587

    $190,000
  2. Jun 28, 1996

    Bk/Pg 0044/0344

    $190,000

More on Beckett Rd

View source assessor card