Skip to main content

Parcel · Map 28 · Block 5

1 CASCADE RD

Owner: SIBBITT EDWARD C & SUE ANN M

Assessed value

$427,300

$321,700 bldg · $105,600 land

Acreage

2.37 ac

$180,295 / ac

Land use

101

RR3

Year built

2003

2,517 sqft

Building

Building photograph for 1 CASCADE RD
Style
Contemporary
Year built
2003
Living area
2,517 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding

Recorded sales

  1. Jun 1, 2001

    SIBBITT EDWARD C & SUE ANN M

    Bk/Pg 0053/0514

    $80,500
  2. Oct 28, 1992

    HAIGHT OAKLEY V III &

    Bk/Pg 0038/0409

    $82,000
View source assessor card