Assessed value
$240,200
$145,000 bldg · $95,200 land
Acreage
1.1 ac
$218,364 / ac
Land use
101
RR2
Year built
1973
1,286 sqft
Building

- Style
- Raised Ranch
- Year built
- 1973
- Living area
- 1,286 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Board & Batten
Recorded sales
Sep 12, 2018
— WILSON CATHY A AND BRIAN J
Bk/Pg 0088/0675
Jan 31, 2001
— WILSON CATHY A
Bk/Pg 0052/0769
Jan 23, 1991
— ROWAN CATHY A.
Bk/Pg 0036/0076
More on Blueberry Hill Rd
3 BLUEBERRY HILL RD
$263,800 · 1 ac · Built 1963
4 BLUEBERRY HILL RD
$257,600 · 1 ac · Built 1961
12 BLUEBERRY HILL RD
$356,800 · 1.18 ac · Built 1987
16 BLUEBERRY HILL RD
$370,600 · 1.26 ac · Built 2007
18 BLUEBERRY HILL RD
$415,100 · 1 ac · Built 1986
21 BLUEBERRY HILL RD
$244,500 · 1.07 ac · Built 1972
25 BLUEBERRY HILL RD
$247,700 · 1.12 ac · Built 1974
31 BLUEBERRY HILL RD
$501,200 · 1.5 ac · Built 1988