Assessed value
$366,100
$249,500 bldg · $116,600 land
Acreage
5.64 ac
$64,911 / ac
Land use
101
RR3
Year built
2002
1,836 sqft
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 2002
- Living area
- 1,836 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Apr 8, 2024
— LINDBLOM JONATHAN A AND
Bk/Pg 96/22
Dec 4, 2018
— LITTLE SWAMP LEDGE LLC
Bk/Pg 0088/1054
Oct 9, 2001
— LINDBLOM JONATHAN A &
Bk/Pg 0054/0529
Nov 6, 2000
— DENNING MATTHEW J
Bk/Pg 0052/0358
Oct 22, 1958
— GARRETT ELMER E & FLORENCE M
Bk/Pg 0014/0351
More on Main St South
5 MAIN ST SOUTH
$944,500 · 0.49 ac · Built 1880
11 MAIN ST SOUTH
$600 · 0.1 ac
27 MAIN ST SOUTH
$696,200 · 1 ac · Built 1989
41 MAIN ST SOUTH
$357,100 · 1 ac · Built 1850
44 MAIN ST SOUTH
$580,900 · 0.3 ac · Built 1880
47 MAIN ST SOUTH
$398,300 · 2.26 ac · Built 1963
48 MAIN ST SOUTH
$442,800 · 0.5 ac · Built 1800
55 MAIN ST SOUTH
$382,000 · 1.66 ac · Built 1865